בדיקות קרינה מרשת החשמל

adminמידע שימושי0 תגובות

בדיקת קרינה לסביבה הממוקמת ליד רשת חשמל

אמנם אין מחקר המעיד באופן חד משמעי על השפעה שלילית של קרינה חשמלית על בריאות האדם, אולם עובדה זו לא מנעה מארגוני הבריאות העולמיים ומארגוני איכות הסביבה – לרבות המשרד להגנת הסביבה בישראל – להמליץ, מתוך עקרון הזהירות המונעת, על הקטנת החשיפה לקרינה אלקטרומגנטית בתדר רשת החשמל. חשיפה ממושכת לקרינה אלקטרומגנטית שפולטים מכשירים ומערכות חשמליות מזיקה לבריאות האדם בעיקר בגיל הילדות, ועל כן רצוי לצמצמה. לשם כך יש לבצע בדיקת קרינה מרשת החשמל, ואם ניטורה יצביע על חריגות יש לנקוט אמצעים לצמצומה במקביל למיגון האזור.

רשת חשמלקרינה מסוכנת לאדם

מאז המצאת הנורה החשמלית בסוף המאה ה-19 הפך החשמל למקור כוח מרכזי המשמש את האדם. קיומו של החשמל שינה את פני האנושות וכיום החשמל מצוי בכל מקום, כשהמנוע החשמלי נרתם כדי להפיץ אור ולאפשר את פעולתם של מוצרי חשמל ושל מערכות מחשבים ותקשורת. החשמל משמש את כולנו בחיי היומיום בכל מקום, וקצרה היריעה מלציין את חשיבותו ואת יתרונותיו. עם זאת, לצד התרומה הרבה הביא עמו השימוש בחשמל גם חשש לגבי השפעתו על בריאותנו. השאלה האם החשיפה לקרינה אלקטרומגנטית מרשת החשמל מזיקה לא הוכרעה, אבל לכולנו עדיף שלא לקחת סיכון: כל עוד קיים חשש כי חשיפה זו עשויה לפגוע בתהליכים בגוף האדם, יש לפעול לצמצומה, ודאי כשמדובר בילדים. האמצעי היעיל ביותר במקרה זה הוא לבצע בדיקת קרינה מרשת החשמל שתסייע לנו לברר האם אנו חשופים או מוגנים, ולפעול בהתאם לממצאיה.

מהי בדיקת קרינה חשמלית?

בדיקת קרינה חשמלית, הנקראת גם בדיקת קרינה אלקטרומגנטית, בוחנת את מידת הקרינה האלקטרומגנטית – שחשודה כקרינה מזיקה לבריאות האדם – אותה פולט החשמל שמצוי סביבנו. החשמל נמצא בכל מקום אמנם, אולם ישנם מקורות חשמליים שנוטים לפלוט יותר את אותה קרינה החשודה כמזיקה, ואת סביבתם יש לבדוק. מקורות אלה הם ארונות חשמל, שנאים, עמודי חשמל ומכשירי חשמל. כאשר אלה נמצאים בגן ילדים, בבית ספר, במקום עבודה ובבית – חובה על כל אחד מאתנו לבדוק את מידת הקרינה הנפלטת מהם.

כיצד מבוצעת בדיקת קרינה מרשת החשמל?

על מנת לבצע בדיקת קרינה חשמלית יש לפעול באופן הבא, שלב אחר שלב:

בשלב הראשון יש לפנות למומחה בתחום. ישנן חברות המציעות שירות של בדיקות קרינה מרשת החשמל ובידי נציגיהם יש ידע, כלים ומיומנויות המאפשרים לנטר את הקרינה האלקטרומגנטית הנפלטת ממקורות שונים. נציגי החברה יאתרו גם שנאים נסתרים ומקורות חשמליים פולטי קרינה שהדיירים אינם מודעים לקיומם.

בשלב השני, אם אותרו חריגות ורמות גבוהות של קרינה במהלך הבדיקה, יש לפעול ככל הניתן כדי למגן את האנשים המצויים במקום – יש מגוון פתרונות חדשניים ואיכותיים המסייעים לצמצום הקרינה או למיגון הסביבה מפניה.

דגש מדידות הנדסה וייעוץ הינה מהמובילות בתחום בדיקות הקרינה ובמציאת פתרונות חדשניים אשר יסייעו בידכם לצמצם את כמות הקרינה ולמגן את עצמכם מפניה. לפרטים נוספים, אנא צרו עימנו קשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *