למה אנו זקוקים לבדיקות קרינה סלולרית?

adminמידע שימושי0 תגובות

השפעות בריאותיות של קרינת טלפון סלולרי

כפי שאנחנו כבר יודעים, קרינה היא בעצם אנרגיה, המבטאת את עצמה בצורה של גלים אשר נבדלים האחד מהשני בעוצמתם ובאורכם. גם השפעת הקרינה כבר ידועה לכולנו, אבל חשוב גם להבין כי ההשפעה הזו תלויה במשך החשיפה לקרינה ובעוצמת הגל. למשל, חשיפה לקרינה ברמת גל גבוהה מאוד למספר שניות ודאי לא תעשה לנו נזק משמעותי. לעומת זאת, חשיפה מרובת שנים לקרינה, אפילו אם מדובר בקרינה בגל נמוך, עלולה להשפיע על בריאותנו לרעה. קרינה סלולרית, או בשמה האחר – קרינת RF, היא סוג קרינה בעלת תדר גבוה. במרבית המקרים, קרינה זו נשלחת מאנטנות סלולריות, טלפונים ניידים, ראוטרים של אינטרנט (המספקים רשת אלחוטית), מיקרוגלים ועוד. על מנת שנוכל להעריך באופן טוב את רמת החשיפה לקרינה ואת הסיכונים השונים, חשוב מאוד לבצע בדיקת קרינה סלולרית.

אזהרה מפני קרינה בלתי מיננת

מדוע יש לבצע בדיקות קרינה סלולרית?

קרינה ידועה מזה שנים כאחד הגורמים שעשויים להוות טריגר לסרטן. למעשה, הארגון הבינלאומי לחקר הסרטן קבע כבר כי קרבה למקור קרינה, בייחוד קרינה סלולרית, עלולה להיות גורם מסרטן אופציונאלי. לכן, כדאי מאוד לבצע בדיקת קרינה לפחות פעם אחת במהלך חיינו, כדי להבין מהי רמת הקרינה הקיימת בביתנו או בסביבתנו, מה התדר שלה ולמה אנחנו חושפים את עצמנו – על מנת שנוכל להתגונן בהתאם. לאחר ביצוע בדיקת הקרינה, נוכל לנקוט במגוון פעולות המסייעות בהפתחתת הקרינה או בחשיפה נמוכה לה, כמו למשל סידור הבית בהתאם לנקודות הקרינה החזקות יותר וצמצום מירבי של החשיפה לקרינה.

מי מבצע בדיקות כאלה?

בדיקת קרינה סלולרית צריכה להתבצע אך ורק על ידי מודד קרינה מוסמך, אשר עבר הכשרה מתאימה לעסוק בתחום הזה ומחזיק בתעודה בתוקף מטעם המשרד להגנת הסביבה. בנוסף, לפני שמזמינים בדיקת קרינה סלולרית, חשוב מאוד לוודא כי הבודק הוא אדם מוסמך בתחום הספציפי של קרינה סלולרית, וכמו כן לוודא כי הוא מחזיק בציוד מתאים לבדיקה מסוג זו. כמו בכל תחום אחר בחיים, גם בתחום זה מומלץ מאוד לבדוק מהו הניסיון של מודד הקרינה המוסמך וכמה שנים הוא עוסק בתחום, כך שנדע שיש לנו עסק עם אדם מקצועי. לבסוף, בסיום הבדיקה, על מודד הקרינה להפיק עבורנו דו"ח בו כתובים ממצאי הבדיקה. יש לוודא כי מדובר בדו"ח מקצועי, הכתוב בפורמט המשרד להגנת הסביבה. חשוב מאוד לדעת כי בנוסף לדו"ח, ניתן ואפילו רצוי לבקש מהבודק הסבר מדויק לממצאי הבדיקה – באופן זה, נוכל לדעת ולהבין את רמת הקרינה אליה אנו נחשפים ואת הדרכים למגר  אותה באופן היעיל ביותר.

חברת ״דגש״ הינה מהמובילות בשוק השירותים והפתרונות בתחום הקרינה הבלתי מייננת בישראל תוך שמירה על רמה גבוהה ביותר של ידע ומקצועיות, איכות העבודה ואיכות השירות!

לפרטים נוספים ולהזמנת בדיקה, צרו עימנו קשר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *