בודק קרינה מוסמך

adminמידע שימושי0 תגובות

קורס בודק קרינה

בשל המודעות הגוברת בנושא הקרינה ונזקיה, עולה הביקוש לביצוע בדיקות קרינה בבתים, עסקים ואתרים שונים. בדיקת קרינה היא צעד הכרחי כדי לאמוד נכונה את החשיפה לקרינה, אולם יש חשיבות גדולה לכך שהאדם שיבצע אותה יהיה איש מקצוע מוסמך. על מנת לקבל תוצאות מדויקות ולדעת כיצד לפעול נכונה, יש צורך בשימוש בשירותיו של אדם בעל הכשרה, ניסיון וידע בתחום. הדבר חשוב במיוחד כאשר אנו עוסקים בקרינה, שכן יש לה השפעות על בריאותינו ועל איכות חיינו. לכן, לפני ביצוע של בדיקת קרינה חשוב לוודא כי עומד לרשותכם בודק מוסמך, בעל מומחיות בתחומו ואישורים מתאימים.

מהי הגדרתו של בודק קרינה מוסמך?בדיקות קרינה ע״י מודד קרינה מוסמך

כחלק מאחריותו בנושאי הקרינה, קובע המשרד להגנת הסביבה מי ראשי לערוך בדיקות קרינה. לפי תקנות הקרינה הבלתי מייננת, על מנת לספק שירותי מדידת קרינה על הבודק להיות בעל הכשרה מקצועית ואמצעים מאושרים. כלומר, לא די בכך שאדם יציג את עצמו כבודק קרינה – עליו להיות מוגבה בהכשרה וציוד מתאימים. על מנת לקבל את ההיתר, נדרשת הכשרה בתחום המדעים או ההנדסה, השכלה מקצועית הספציפית לתחום הקרינה וכן מעבר של בחינת בודקים מוסמכים בהצלחה.

כיצד אדע שנותן השירות הינו בודק מוסמך?
על מנת לוודא כי האדם שעומד מולנו הינו בודק קרינה מוסמך, עלינו לדרוש את האישורים המתאימים מהמשרד להגנת הסביבה. חשוב לשים לב כי ההיתר שניתן הוא שמי, כך שיש להשוות בין שמו של נותן השירות לבין השם המצוין על גבי רישיון ההסמכה. כדאי לדעת כי קיימים היתרים הנבדלים זה מזה לפי סוגי הקרינה השונים. מסיבה זו, יש לבדוק לא רק שקיים אישור, אלא גם כי הוא תואם לתחום הבדיקה אותה הנכם מעוניינים לבצע. בנוסף, מומלץ לוודא כי הרישיון הינו בתוקף.

מהם כלי מדידה מאושרים לשימוש?
על מנת לקבל את האישורים הנדרשים מהמשרד להגנת הסביבה, על הבודק לפרט מהו הציוד שישמש אותו לביצוע הבדיקות. כדי לקבל את ההיתר, נותן השירות נדרש לעבוד עם מכשור מאושר בלבד. בשביל שהבדיקה תהיה מדויקת, על מכשירי המדידה לעבור כיול תקופתי, באופן שימנע סטיות בערכי המדידה. לכן, כדאי לוודא כי הבודק משתמש רק בציוד מאושר ושהבדיקות הנדרשות הינן בתוקף. הדבר הכרחי כדי לקבל תוצאות נכונות שמהן ניתן להפיק חוות דעת נכונה ומועילה.

אילו שיקולים נוספים יש לקחת בחשבון?
שיקול נוסף שיכול לסייע בבחירת בודק קרינה הינו הוותק. בודק קרינה בעל ניסיון הינו בעל סיכוי גבוה יותר לאתר את הבעיות האפשריות ולהציע פתרונות מתאימים. המקצועיות אינה חשובה רק לעריכת בדיקה מדויקת, אלא גם כדי לבחור דרכי פעולה נכונות להמשך. בדוק מנוסה יוכל לסייע בהבנת משמעות התוצאות וביכולתו להמליץ על דרכים אפשרויות לצמצום החשיפה לקרינה.

אנו, חברת ״דגש מדידות הנדסה וייעוץ בע״מ, פועלים באמצעות כל האישורים וההסמכות הרלוונטיים הכוללים:

להזמנת בדיקה ע״י אחד מהמומחים שלנו, צרו עימנו קשר טלפונית, או השאירו פרטים כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *