חריגות קרינה בפרויקט מגורים מאוכלס

adminכתבות וסרטונים, מידע שימושי0 תגובות

קרינה בפרוייקט מגורים

מהנדס חשמל שערך בדיקת קרינה בדירתו, גילה לתדהמתו רמות קרינה חריגות במרכז הסלון. הבודק המוסמך שהוזמן על ידו הסיק כי הגורם לרמות הקרינה הגבוהות הינו שנאי של חברת החשמל המוצב במרכז הפרוייקט בין שבעת הבניינים. הדיירים דרשו פיתרון מיידי לבעיה ומיגון לכל דירה.

חברת דגש מדידות הנדסה וייעוץ הוזמנה לתת חוות דעת שניה. על בסיס בדיקה יסודית שערכנו בדירה המדוברת ובדירות נוספות באופן מדגמי, הגענו למסקנה כי בעיית הקרינה נובעת מליקויים בתשתית מערכת החשמל בכל שבעת הבניינים שפרויקט ואינה קשורה כלל לאותו שנאי חברת חשמל.

למעשה, מצאנו כי כבל ההזנה ללוחות החשמל הדירתיים השפיע על רמות קרינה גבוהות בקומה שמעליו ובקומה שמתחתיו. גם מיקום לוח החשמל היה חלק מהמקור לאותה בעיה.

בתחילת הטיפול שערכנו ערכי הקרינה עמדו על 12 מיליגאוס  באזורים מאוכלסים!! נציין כי על פי המלצות המשרד להגנת הסביבה לגבי בתי מגורים ומוסדות חינוך, רמות הקרינה באזורים מאוכלסים ברציפות יכולים להגיע עד 4 מיליגאוס בממוצע יומי.

מכיוון שזיהינו את שורש הבעיה שמקורה בתשתית החשמל בכל שבעת הבניינים ואף בדירות עצמן, הוחלט כי נכון יהיה לטפל בהשפעת קו ההזנה החשמלי במטרה להפחית את רמות הקרינה ללא מיגון כלל.

בתום הטיפול במערכת החשמל ירדו רמות הקרינה ל 0.5 מיליגאוס בכל האזורים המאוכלסים והבלתי מאוכלסים.

מה ניתן ללמוד ממקרה זה?

  • לא תמיד מקור קרינה הנראה לעין הוא אכן מקור הבעיה.
  • לכל בעיה יש להתאים את הטיפול הנכון.
  • תכנון נכון של מערכת החשמל בבניין / בית פרטי מונע בעיות קרינה עתידיות.
  • מומלץ לשלב ייעוץ קרינה באמצעות חיזוי של רמות הקרינה בשלב תכנון החשמל ובטרם הנחת תשתית החשמל.
  • מיגון קרינה פסיבי אינו הפתרון לכל בעיית קרינה.
  • באופן כללי, בדיקות קרינה מומלץ לבצע עם בודקים מקצועיים בעלי נסיון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *