• 15 בפברואר 2017 בשעה 10:37 #32761
  תגובה
  גלי

  שלום,
  לא מזמן עברתי לגור בדירה חדשה, בניין בן 8 קומות כאשר הגג כביכול שייך לדיירת אחת בקומה העליונה(יש בקומה 4 דיירים(… מוועד הבית הבנו שהיא לא נותנת רשות להיכנס לאף אחד, גם אם צריך לבדוק למשל לוויני yes כשהייתה תקלה…

  שאלה ראשונה היא האם יש חוק כזה שאוסר על כל הדיירים בבניין להיכנס לגג לצורך בדיקות תקלות וכו?

  דבר שני אני מעלה חשש שיש על גג זה אנטנה סלולרית של פרטנר, כי אני למשל בפרטנר ובסביבה הקרובה אין אנטנה של פרטנר, לעומת זאת, הקליטה שלי תמיד על מלא שזה נשמע לי מאד מוזר… אני גרה בקומה 6.

  השאלה היא, יש מצבים שקיימת אנטנה שלא קיימת במפת אנטנות באתר לאיכות הסביבה ולא מוכרת להם בכתובת הזו? יש סיכוי שהדיירת אכן יכלה לשים אנטנה על ידי חברת סלולר בסתר?

  שאלה אחרונה, במקרה ויש סיכוי לאנטנה בלתי חוקית ולא ידוע על ידי משרד להגנת הסביבה, מה ניתן לעשות? איך אפשר לדרוש מהדיירת לבדוק את הגג?

 • 20 בפברואר 2017 בשעה 17:21 #32762
  תגובה
  אריק ארבל, מהנדס חשמל

  שלום גלי.

  ראשית אינני עו"ד ואינני מתמצא בחוקים התחום הדיור, אך לדעתי אם הגג הוא רכוש משותף אסור לאף דייר למנוע גישה אליו – אנא בדקי זאת מול בעל מקצוע בתחום המשפטי.

  שנית, לא ידוע לי על מצב שבו חברות הסלולר מקימות אנטנות ללא היתר המשרד להגנת הסביבה.
  כן נתקלנו בעבר במצב בו מפת האנטנות אינה מעודכנת ו/או חסרים בה נתונים. ייתכן ויש שם מתקן שידור אך לא ניתן לדעת זאת מבלי להיכנס לגג.

  לא ניתן להניח מתוך קליטת מכשיר הסלולר על קיומה של קרינה ברמה כזו או אחרת. ניתן לדעת זאת רק באמצעות ביצוע מדידה באמצעות ציוד מתאים.

  בהצלחה.

מענה ל־חשש לאנטנה בלתי חוקית
פרטים: