אלו סוגים של קרינה כדאי לבדוק?

adminמידע שימושי0 תגובות

כתר סלולארי

קרינה מחשמלקרינה מחשמל

סביב מכשירי חשמל פעילים ובמיוחד סביב קווי מתח ותחנות השנאה נוצרים שדות חשמליים ומגנטיים.
כיום, מרביתנו נחשפים מידי יום למגוון מקורות קרינה מסוג זה המצויים סביבנו כחלק מההתפתחות הטכנולוגית והתגברות השימוש במוצרים צורכי חשמל.


אנטנות מיקרוגל

קרינת סלולר רדיו ואתרי בזק

קרינת הרדיו (RF) הינה בתחום הקרינה הבלתי מייננת. גלי הרדיו אשר יוצאים מאנטנות השידור יוצרים שדות אלקטרו-מגנטיים הנשלחים לכל הכיוונים לצורכי שידור או בכיוון אחד באלומה צרה לצורכי תקשורת מנקודה לנקודה. בתחום קרינה זה נמצאים בין היתר תחנות הרדיו והטלוויזיה וכן אלפי אתרי השידור של חברות הסלולאר ו"בזק".


ממירי AC-DC

קרינה ממתקן פוטו-וולטאי

קרינה ממתקן פוטו-וולטאי או מערכת סולרית מתייחס בעיקר להשפעה של אלמנטי ה- AC במערכת. אלמנטים אלו פועלים בתחום ה- 50Hz – ברשת החשמל ומומלץ לבדוק אותם במיוחד אם בקרבת אזור מאוכלס ברציפות.


ניטור קרינה

ניטור קרינה

במונח ניטור קרינה אנו מתייחסים לביצוע מדידות קרינה על ציר הזמן, כאשר הניטור יבוצע בנקודה אחת שנקבעה מראש והמיקום שלה הינו זה שנקבע ע"י מודד מוסמך בשיתוף צרכי הלקוח.


קרינה ממתקני Wi-Fi

קרינה ממתקני Wi-Fi

Wi-Fi היא טכנולוגיה המאפשרת למכשירים אלקטרוניים להעביר מידע באופן אלחוטי באמצעות גלי רדיו. המדובר בד"כ בכל רשת אלחוטית במרחב מקומי, ז"א מתן כיסוי תקשורתי לשטח מוגדר מראש. אזורי כיסוי אלו יהיו החל מטווח של עשרות מטרים ועד מאות מטרים. מקור השם Wi-Fi הוא בקיצור הביטוי Wireless Fidelity.


קרינה מתנורי מיקרוגל

תנורי מיקרוגל

בתנורי המיקרוגל מיושם אפקט החימום על-ידי קרינה בלתי מייננת לבישול. תנורים אלה פועלים באמצעות שידורי גלי-רדיו בתדר 2450 מגה-הרץ בעוצמה של מאות וואטים בתוך התנור הסגור. לפיכך, על-פי הידוע כיום, הסיכון הקיים בשימוש בתנורים אלה נובע מהאפשרות שבשל פגם בתנור המיקרוגל תדלוף החוצה חלק מהקרינה.


בדיקת ראדון

גז ראדון

גז ראדון הוא גז רדיואקטיבי חסר צבע, ריח או טעם, הנוצר מהתפרקות ראדיום 226. הראדון נמצא בכל סוגי הקרקעות בריכוזים שונים. לאחר היווצרות הראדון בקרקע הוא נע כלפי מעלה ועלול לחדור למבנים.


קרינה מייננת

קרינה מיננת

מקורה בריאקציות גרעיניות שונות, קרני איקס, קרני גמה וקרניים אולטרה-סגוליות. קרינה זו מסוגלת באופן ישיר או עקיף ליצור יונים בעוברה דרך חומר ועל כן שמה. קרינה זו עשויה לגרום לשינויים במולקולות גוף האדם ולהפוך התאים לסרטניים.


חשמל מזוהם

חשמל מזוהם

חשמל מזוהם או זיהום חשמלי הוא סוג של תוצר לוואי מועבר דרך מערכת אספקת החשמל, קווי המתח ובעיקר דרך מוצרי החשמל הביתיים. כיום ניתן למדוד את ערכו ולהפחיתו לערכים מינימלים מבוקשים באמצעות מערכת אלקטרו גארד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *