מכשיר לבדיקת קרינה, מכשירי בדיקות קרינה

adminמידע שימושי2 תגובות

מד קרינה

החיים המודרניים מייצרים לא מעט קרינה, מסוגים שונים, בכל מקום כמעט. מי שרוצה לשמור על בריאותו ועל בריאות יקיריו – שהרי מחקרים רבים כבר גילו כי לקרינה השפעות מזיקות – זקוק למכשיר לבדיקת קרינה, שבעזרתו יוכל לבחון בכל רגע נתון מהן רמות הקרינה בכל פינה ופינה בבית (או במקום העבודה) וכך לדעת ממה יש להיזהר ומתי כדאי לצמצם את השהות במרחב זה או אחר.
אילו סוגי קרינה מנטר מד קרינה ביתי?

ישנם שני סוגי קרינה עיקריים אותם מאתר מד קרינה ביתי, קרינת RF (גלי רדיו) וקרינת ELF (קרינה בתדר נמוך).
המקורות העיקריים של קרינת RF הם אנטנות סלולאריות, אנטנות של בזק, התקני Wi-Fi, המיקרוגל הביתי, תחנות בסיס לטלפונים קוויים אלחוטיים, טלפונים שכאלה וטלפונים סלולריים.

קרינת ELF היא תוצר של שדות מגנטיים אותם יוצרים קווי מתח גבוה העוברים בסביבתנו, חדרי שנאים, מערכות חשמליות שונות וכן מכשירי חשמל.

ישנו ציוד לבדיקת קרינה שמאתר את שני סוגי הקרינה הנ"ל ויכול להתריע מפני רמה חריגה של קרינה באופן כללי, וישנם מדי קרינה ספציפיים ל- RF ול- ELF, שברוב המקרים הם מדויקים יותר ממד קרינה דו שימושי ועל כן מהווים את האופציה המומלצת.

מה ההבדל בין בדיקת קרינה מקצועית לבין מכשיר לבדיקת קרינה ביתי?

בדיקת קרינה מקצועית, באופן טבעי, מסתמכת על מכשור משוכלל בהרבה ממכשירים לבדיקת קרינה ביתית.
עלותו של ציוד מקצועי הינה גבוהה מאוד, וממילא הפעלתו דורשת מיומנות וניסיון, כך שלאדם פרטי אין סיבה לרכוש אותו. מדי קרינה ביתיים אמנם מדויקים פחות מבדיקה מקצועית, ולעיתים עלולים לפספס חלק מהקרינה – אולם גם כך הם מספקים אינדיקציה מצוינת לגבי רמת הקרינה ובהתאם רמת הסיכון במקום בו אתם שוהים, ועל כן ההמלצה היא לבצע בדיקת קרינה מקיפה על ידי איש מקצוע מוסמך, ולאחריה – כשמפת הסיכונים בידיכם – לרכוש מד קרינה ביתי בהתאם.

אופציה אחרת היא רכישת ציוד ביתי בסיסי אבל איכותי לניטור רמות הקרינה בבית או במקום העבודה לאחר קבלת ייעוץ מקצועי, שיסייע לכם להבין בדיוק איזה מד קרינה הוא האופטימלי לצרכים שלכם.
לנוכח העובדה כי אין כמעט מקום שאין בו קרינה מסוגים שונים והסכנות הבריאותיות החמורות הטמונות ברמות קרינה חריגות, מד קרינה ביתי הוא כמעט פריט חובה לכל אחד, ובפרט הוא מומלץ למי שסובל מ- EHS (רגישות לקרינה – כדאי לדעת, אגב, שרבים מאיתנו סובלים מ- EHS מבלי להיות כלל מודעים לכך).

מכשירים מומלצים לבדיקת קרינת RF

fieldsense public
מד קרינה ביתי פשוט וידידותי למשתמש המאפשר לבחון את רמת קרינת ה- RF בבית או במקום העבודה.
המכשיר מנטר קרינה בתדרים שבין 380MHz לבין 2.7GHz, ומכויל על פי התקנים של ה- ICNIRP (ועדה שבוחנת באופן שוטף את השפעות החשיפה לקרינה בלתי מייננת, הן מסוג RF והן מסוג ELF, ובהתאם ממליצה על תקנים שונים בתחום).
ה- fieldsense public ידידותי למשתמשים, מאפשר זיהוי אנטנות פעילות וכאלה שאינן פעילות ומצויד באופציית אזעקה במקרה של סכנה לחשיפת יתר לקרינת RF.

fieldsense occupational
ה- fieldsense occupational הוא מכשיר לבדיקת קרינה מקצועי ורב יכולות, המיועד בעיקר למי שנמצא בקבוצת סיכון להיחשף לכמות גבוהה של קרינה סלולרית (קרינת ה- RF) – טכנאים המטפלים באנטנות סלולריות, מי שעובד בקרבת אתרי סלולר וכו'.
גם ה- fieldsense occupational מנטר קרינה בתדרים שבין 380MHz לבין 2.7GHz ומכויל בהתאם לתקנים של ה- ICNIRP. ניתן לעגנו כשהוא מאובטח לזרוע, כשהוא מחובר לאנטנה או כשהוא מחובר לחצובה אותה מציבים מול האנטנה.

מכשירים מומלצים לבדיקת קרינת ELF

standard EMDEX Snap
מד קרינה איכותי וידידותי למשתמש מבית EMDEX, החברה האמריקאית המובילה בכל הקשור לציוד בדיקת קרינה.
יתרונות מכשיר זה: הרזולוציה של הבדיקה גבוהה במיוחד, רענון תצוגה כל חצי שנייה, הצגת תוצאות שמשקללות את בדיקת הקרינה בשלושת הצירים, הפעלה פשוטה, חיסכון בצריכת החשמל.
High Field Emdex Snap
מד קרינה בעל יכולות נרחבות יותר ביחס לדגם הקודם, בזכות היכולת למדוד גם שדות מגנטיים רבי עוצמה במיוחד (עד 50 גאוס).

standard EMDEX Mate
גלאי נוסף תוצרת החברה האמריקאית המובילה.
בעזרת מכשיר בדיקת קרינה זה ניתן למדוד קרינת ELF בשלושה צירים ולהציג תוצאות בכל נקודת זמן שהיא, או לחילופין לאגור נתונים לאורך פרק זמן רציף ולהציגם רק בתום המדידה.
בכל מקרה מציג מד קרינה זה נתונים מפורטים מאוד – ערך מינימלי של הקרינה, ערך מקסימלי, ערך ממוצע, סטיית תקן ועוד – כך שבעזרתו ניתן לקבל תמונת מצב מפורטת ומדויקת להפליא לגבי מידת החשיפה לקרינת ELF, הן בבית פרטי והן במקום עבודה.

EMDEX II
ישנם מכשירים לבדיקת קרינה המשמשים יותר למטרות מחקר ואחד מהם הוא ה- EMDEX II.
זהו מכשיר בדיקת קרינה המקליט את רמת הקרינה החשמלית (ELF) בהתאם להגדרות שקובע המשתמש, כשבנוסף ניתן לייצא את הנתונים הנשמרים לאורך זמן אל מחשב על מנת שניתן יהיה לנתח את התוצאות. ציוד בדיקת קרינה זה כולל גם תוכנה ייעודית לשם אחסון הנתונים והעברתם בשם EMCALC.

KAISE SK-8301
אחד מהמכשירים לבדיקת קרינה תוצרת יפן המובילים בתחום.
מד קרינה זה בודק את רמות הקרינה שבטווח התדרים 40Hz עד 1KHz בשלושה צירים במקביל. הפעלתו נוחה ופשוטה, והוא גם נוח לנשיאה ואמין מאוד. המכשיר מגיע עם תעודה המעידה כי כויל על פי התקנים הרלוונטיים.

עוד מוצרים שניתן לרכוש אצלנו

איתור וגילוי מכשירי טלפון סלולארי

מכשירי RF & ELF

2 תגובות על “מכשיר לבדיקת קרינה, מכשירי בדיקות קרינה”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *