קישורים שימושיים בתחום הקרינה

adminמידע שימושי0 תגובות

קישורים שימושיים בתחום הקרינה

המשרד להגנת הסביבההמשרד להגנת הסביבה
משרד ממשלתי הממונה על איכות הסביבה בישראל. המשרד נושא ,בין היתר, באחריות לניסוחה של מדיניות ארצית משולבת וכוללנית, וכן לפיתוח אסטרטגיות, תקנים וקדימויות להגנת הסביבה. באתר המשרד ניתן למצוא מידע על נושאים סביבתיים כרעש, אנרגיה, קרינה ועוד.

 

 


 

הוועדה הבינ"ל להגנה מפני קרינה בלתי מייננת (ICNIRP)הוועדה הבינ"ל להגנה מפני קרינה בלתי מייננת (ICNIRP)
גוף בלתי תלוי המתבסס על 14 מומחים בתחומי האפידמולוגיה, ביאולוגיה, קרינה בלתי מייננת ועוד. תפקידו של גוף זה הינו לרכז את המידע ולייעץ לגבי האפשרות לקיום סיכונים בריאותיים שבחשיפה לקרינה בלתי מייננת.

 

 


 

ארגון הבריאות העולמי (WHO)

ארגון הבריאות העולמי (WHO)
גוף המשתייך לאו"מ ואחראי על נושא הבריאות העולמית. מטרת הארגון להביא לרמה הגבוהה ביותר של בריאות פיזית ומנטלית ברחבי העולם.

 

 


 

 

 

הארגון הבינ"ל להגנה מפני קרינה (IRPA)הארגון הבינ"ל להגנה מפני קרינה (IRPA)
מטרת גוף זה הינה ליצור מקום לתקשורת והדברות בין מגוון גופים מרחבי העולם בכל הקשור להגנה מפני קרינה. במסגרת פעילותו מקיים הגוף כנסים שנתיים, נותן במה ותומך במחקרים בתחום ובקביעת תקנים רלוונטיים.

 

 

 


 

 

ארגון הבריאות העולמי (WHO)הסוכנות הבינ"ל לחקר הסרטן (IARC)
סוכנות זו הינה חלק מארגון הבריאות העולמי. המטרה המרכזית של גוף זה הינה זיהוי הגורמים לסרטן על-מנת שניתן יהיה לנקוט כנגדם בצעדי מניעה. מרבית ההשקעה של גוף זה היא במחקר גורמים סביבתיים המשפיעים על הסיכוי לחלות בסרטן. זאת, מתוך הנחה כי כ-80% ממקרי הסרטן נובעים במישרים או בעקיפין מגורמים סביבתיים.

 

 


 

דגש בטיחות לייזרדגש בטיחות לייזר
חברה המתמחה בכל נושא בטיחות בעבודה בלייזר: מעבדה מוסמכת, מכון הדרכה, שירותי בטיחות, ציוד בטיחות לייזר ועוד. באתר גם פורום בנושא בטיחות לייזר.

 

 


 

המוסד לבטיחות ולגיהותהמוסד לבטיחות ולגיהות
גוף ממשלתי שמטרתו לקדם את תנאי הבטיחות בעבודה והגיהות המקצועית כמוגדר בחוק. בין פעילויותיו: ניהול פעולות הסברה והדרכה, עריכה ופרסום של מחקרים, סיוע בבחירת נאמני בטיחות ועוד.

 

 


 

פורום החברות הסלולריותפורום החברות הסלולריות
פורום בו שותפות שלוש חברות הסלולאר הגדולות בישראל (סלקום, פלאפון ופרטנר). מטרת הפורום הינה להציג בפני הציבור בישראל את העובדות בנוגע לבטיחותה של הרשת הנפרשת בכל הארץ מתוך מחויבותן של החברות בפורום לשמור על שלום הציבור ועל בריאותו.

 

 


 

הסוכנות הבינ"ל לאנרגיה אטומית (IAEA)הסוכנות הבינ"ל לאנרגיה אטומית (IAEA)
המרכז העולמי של שיתוף פעולה בשימוש בטוח, מאובטח ובדרכי שלום בתחום הגרעין. הסוכנות הינה בתוך משפחת האומות המאוחדות ועובדת עם מדינות החברות בה ועם שותפים נוספים.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *