קרינה מאנטנות סלולריות

adminמידע שימושי0 תגובות

תורן סלולרי

כולנו יודעים שאנטנות סלולריות פולטות קרינה ואף מודעים לכך שהיא עלולה להזיק לנו, ובכל זאת רבים מאתנו לא מבינים בדיוק במה מדובר. אותה קרינה מאנטנות סלולריות, שאינה נראית לאין, אך יכולה להשפיע על גופנו, נתפסת לעיתים כאפופת מסתורין. תחום זה מעלה שאלות רבות אודות משמעות הקרינהשפעה בריאותית של קרינה סלולריתה, השפעותיה ודרכי הגנה מפניה. חשוב לציין כי הידע המקצועי בתחום תורם לא רק להבנת הנושא, אלא גם יכול לסייע רבות במזעור הסכנות ובנתינת פתרונות ממשים.

איזו קרינה נפלטת מאנטנות סלולריות?

בעידן שלנו, בו הטלפון מלווה אותנו לכל אורך שגרת יומנו, חשוב לנו תמיד להישאר מחוברים. היכולת להתחבר לרשתות הסלולריות מתאפשרת באמצעות אנטנות, אשר פזורות בכל עבר על מנת לספק קליטה למכשירים השונים. אנטנות אלו יכולות להימצא בתוך מבנה, לשימושם של באי המקום, או מחוץ למבנה בדמות אנטנה על הגג, תורן קרקעי, אנטנות משתפלות ועוד. במהלך התקשורת בין המכשיר הסלולרי לבין האנטנה נפלטים גלים אלקטרומגנטיים, באמצעותם מועברים האותות השונים. בתהליך זה נפלטת קרינה מסוג RF, שהיא למעשה קרינת תדרי רדיו בלתי מייננת. בארץ, קרינה זו מוגבלת לטווח של 700-2500 מגה הרץ, בהתאם להוראות המשרד להגנת הסביבה.

מהן הסכנות שבקרינה זו?

בניגוד לקרינה מייננת, אשר גורמת לשינויים בייצור יונים בגוף האדם, לקרינה בלתי מייננת אין השפעות מידיות על הגוף בחשיפה ראשונה. אולם, אין משמעות הדבר כי קרינה זו אינה גורמת לנזקים. חשוב להבין כי חשיפה ממושכת לקרינה בלתי מייננת, גם אם בתדרים נמוכים, יכולה להשפיע על גופנו. ההשפעה המוכרת ביותר הינה השפעה תרמית, כלומר התחממות מקומית או כללית הנגרמת בעקבות החשיפה לקרינה. מלבד הנזקים להם גורמת ההתחממות, בהם נזק לרקמות ועקת חום, נמצא כי ישנן סכנות נוספות בחשיפה לקרינה מאנטנות סלולריות. כך למשל, מחקרים גילו כי שהות בקרבת מקור קרינה סלולרית עלולה להוות גורם מסרטן. לכן, יש להיות מודעים למידת החשיפה ולנסות לצמצמה במידת האפשר.

כיצד נוכל להגן על עצמנו מפני הקרינה?

ראשית, עלינו לדעת מהי רמת הקרינה אליה אנו נחשפים במהלך היום יום, באמצעות בדיקת קרינה. על החברה המבצעת את ההליך להיות בעלת הסמכה מתאימה מהמשרד להגנת הסביבה ולהשתמש בציוד המאושר לשם כך. חשוב לוודא כי מדובר בגוף מקצועי, בעל תעודה בתוקף, אשר אנשיו בעלי ניסיון בתחום. נושא הניסיון והמקצועיות הינו חשוב ביותר, שכן הוא זה שמאפשר להציע פתרונות מתאימים במקרה הצורך, בהם סידור מתאים של הבית על מנת לצמצם את החשיפה לקרינה.

לחברת דגש ניסיון של מעל 15 שנים בתחום הקרינה הבלתי מייננת. כאחת החברות המובילות בתחומה, אנו מחזיקים בידע רחב ומקפידים על מתן שירות מקצועי ואיכותי לקהל לקוחותינו. אנו נשמח לעמוד לרשותם ולסייע במזעור מידת החשיפה לקרינה, תוך ליווי ומתן פתרונות יעלים ואמינים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *