כל מה שעליכם לדעת על קרינה מראוטר

adminמידע שימושי0 תגובות

ראוטר - מקור לקרינה בלתי מייננת

העידן הטכנולוגי והמתקדם שבו אנחנו חיים טומן בחובו נוחות ויעילות רבה, ידע עשיר שהוא זמין ונגיש ועוד שלל יתרונות. וכמובן, מאחר שאין בעולם דבר מושלם, לצד היתרונות המהוללים מתקיימים גם כמה חסרונות שעלינו להכיר ולקחת בחשבון. אחד המרכזיים בהם הוא החשיפה המתמדת שלנו לקרינה רבה בסביבה הביתית. מכשירי חשמל, מסכים, מחשבים, טלפונים ומכשירים ומתקנים נוספים פולטים קרינה בלתי מייננת באופן קבוע. התפיסה כיום מדברת על כך שמעל רמה מסוימת, קרינה בלתי מייננת עשויה להוות סכנה בריאותית. סכנה אשר הולכת והופכת לממשית יותר בחשיפה חוזרת וממושכת. הפעם נדון בקרינה מראוטר ביתי.

האם הראוטר שלכם חושף אתכם לקרינה?

אחד המכשירים הביתיים "המקרינים" הוא מכשיר הראוטר שמצוי כיום כמעט בכל בית בישראל. מכשיר הראוטר הביתי הוא מסוג המכשירים החשמליים שעבור רובנו פועלים בשיטת "שגר ושכח". לאחר החיבור הראשוני (וכל עוד לא נתקלנו בבעיות חיבור לאינטרנט המחייבות אחרת), רובנו נוהגים להשאיר את הראוטר פועל לאורך כל שעות היום, בכל ימות השבוע. דווקא מסיבה זו, חשוב לדעת שמכשיר הראוטר הוא מתקן אשר פולט קרינה. הקרינה הנפלטת מן המכשיר, בדומה לזו הנפלטת מטלפונים סלולריים או מיקרוגלים ותנורים היא קרינת ה- RF שהיא קרינת גלי רדיו.

האם קרינה מראוטר מסוכנת?

התשובה המדויקת ביותר לשאלה זו היא – תלוי. הראוטר פולט קרינה באופן קבוע. זאת ללא תלות בשאלה כמה מחשבים מחוברים אליו, אם בכלל, והאם מתקיימת תעבורה כלשהי ברשת הביתית. בגלישה רגילה בתנאים נורמאלים, הקרינה הנפלטת מן הראוטר אינה חזקה במיוחד. יחד עם זאת, שהות ממושכת בסביבת הראוטר, הורדת קבצים גדולים וכבדים, מיקום לא מיטבי של הראוטר ומשתנים נוספים, משפיעים בהחלט על מידת הקרינה הנפלטת מן הראוטר ועל השפעתה.

באילו אמצעי זהירות רצוי לנקוט?

כידוע, בשל מאפייניהם הייחודיים, ילדים רגישים במיוחד לחשיפה לקרינה. קוטר הגולגולת, עצמות הגולגולת הרכות ומאפיינים נוספים גורמים לכך שילדים קולטים כמות גדולה יותר של קרינה לתוך המוח, ובהתאם, מושפעים ממנה יותר. מטעמים אלה רצוי מאוד להרחיק את הראוטר מחדרי הילדים ומאזורים בבית בהם נוהגים הילדים לבלות שעות ארוכות. אמצעי זהירות נוסף הוא הימנעות מהצבת הראוטר בחדר הממ"ד. הבניה והאיטום הייחודיים לו גורמים להיווצרותו של חלל "כלוא" לקרינה והצבת הראוטר בתוכו יוצרת אפקט של קרינה מוגברת. כיבוי יזום בשעות הלילה וכן שימוש בחיבור לכבל לצורך הורדות כבדות יסייעו גם הם בהפחתה שוטפת של כמות הקרינה הנפלטת מהראוטר שלכם.

חברת דגש מתמחה במתן פתרונות כוללים המותאמים לכל בעיה ובעיה בתחום הקרינה הבלתי מייננת. נשמח לעמוד לרשותכם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *