בישראל 6,507 אנטנות סלולריות, 1,358 – סמויות

ilanit sitonחדשות קרינההשאר תגובה

חדשות קרינה

העמודים הכתומים של חברות הסלולר הפכו כבר מזמן לחלק מהנוף הישראלי. אבל מתברר שבמקביל מותקנות מעל לראשינו אלפי אנטנות סמויות, ש”מתחזות” למנורות, לגלאי עשן ולעציצים. הן מסתתרות בבניינים ציבוריים, בבתי חולים ובמוסדות חינוך, העובדים לא יודעים על קיומן, והכי מדאיג: איש לא יודע כיצד משפיעה הקרינה שלהן על בריאותנו

יותר ויותר אזרחים ישראלים שפותחים את החלון בבוקר נתקלים בנוף האנטנות סלולריות. מבדיקת “ידיעות אחרונות” שמתפרסמת הבוקר (יום ה’) עולה כי בישראל יש היום 6,507 אנטנות סלולריות, ולא פחות מדאיג: 1,358 מתוכן הן סמויות.
המאבק הציבורי נגד האנטנות הסלולריות הגלויות אילץ את חברות הסלולר הגדולות – “פלאפון”, “סלקום” ו”פרטנר” – להפגין הרבה יצירתיות. הפתרון שלהן לעקוף את חרדות האזרחים, ובמקביל לשפר את איכות השיחות ברשתות שלהן, היה לפרוש אנטנות סמויות. האנטנות הסמויות “מתחזות” לפעמים למנורות דקורטיביות, לעיתים לגלאי אש או לתיבות חיבור לטלפון. הציבור לא מודע לכך, אבל הן מותקנות בהמוניהן במוסדות ממשלתיים, בבניינים ציבוריים, בבתי חולים, במוסדות חינוך ובעסקים פרטיים.
איך זה עובד? על גג מבנה הציבור מציבים אנטנה שנראית כמו אנטנת טלוויזיה. היא משדרת לאנטנות זעירות המותקנות במקומות מסתור בבניין, כמו תקרות אקוסטיות, מנורות ואפילו עציצים. כך, למשל, חברת “סלקום” הציבה 49 אנטנות זעירות בתוך בניין הכנסת בירושלים, ו”פלאפון” הציבה בבית החולים “אלישע” בחיפה 49 כאלה (האנטנות הזעירות בכל מבנה נספרות כאנטנה אחת, כמוקד שידור אחד).

לקריאת הכתבה המלאה ב- ynet

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *