בדיקות קרינה

ilanit sitonחדשות קרינההשאר תגובה

חדשות קרינה

עד לפני כמה שנים המונח “קרינה” נגע בעיקר לקרינת ה- UV של קרני השמש, הטלפון הסלולארי והמיקרוגל הביתי. התקדמנו מאז והטכנולוגיה התקדמה גם היא יחד איתנו וכיום, אנו יודעים יותר על קרינה (שדה מגנטי) ועל הצורך הבטיחותי בביצוע בדיקות ומדידות רציפות לשם איתור פוטנציאל חשיפה של בני האדם והסביבה בקרבת מקור הקרינה.

בדיקות קרינה, יכול לבצע כל אחד אשר ברשותו מכשיר מותאם לבדיקת קרינה, אך בדיקה לכשעצמה, אינה מספקת מענה עוטף לטיפול בקרינה ואינה מייצרת סביבה בטוחה, לשם כך נדרש יועץ קרינה, אשר יבצע את הפעולות הבאות:

 • הערכת סיכונים.
 • מדידת קרינה בשטח.
 • ניתוח הממצאים שעלו במדידת הקרינה.
 • הגשת דו”ח בדיקה לרשויות/ המוסדות המעורבים בפרויקט.

ההבדל בין בודק קרינה ליועץ קרינה.

בדיקת קרינה המבוצעת ע”י אדם המחזיק בידיו מכשיר לבדיקת קרינה, היא בדיקה ותו לא. אין בה דבר הקשור להבנה, ייעוץ, טיפול, או מניעה. על מנת להבין את מהות מקור הקרינה, השלכותיו ואופן הטיפול בו, ולשם מתן חוות דעת מקצועית וניטראלית – נדרש איש מקצוע ייעודי – יועץ קרינה מוסמך.

בחברת דגש, מעניקים שירותים ופתרונות בתחום הקרינה הבלתי מייננת מעל 20 שנה, תוך הקפדה על ידע, מקצועיות, איכות העבודה ואיכות השירות. אנו מחזיקים מחלקה המתמחה בתחום חיזוי הקרינה בתדר רשת החשמל ומתן פתרונות לבעיות קרינה בתחום זה.

למי מתאים לבצע בדיקות קרינה?

לקוחות עסקיים כגון מוסדות, תעשייה, מגזר ציבורי וחברות גדולות. המזמינים יועץ קרינה בדרך לרישוי הפרויקט ברשות/ בעירייה, יקבלו ייעוץ קרינה מקיף, מלא ומקצועי, הכולל בדיקות קרינה מעמיקות תאורטיות ומעשיות, ניתוח הממצאים והגשת דו”ח המלצות לטיפול.

יזמים בתחום הבנייה, אדריכלים, יועצי חשמל, מנהלי פרויקטים, שוכרים את שירותי החברה עבור ליווי מקצועי משלבי התכנון המוקדמים, עוד טרם רכישת הקרקע/ המגרש ועד שלב החשמול כמו מתחמי קניות, בתי מלון, שכונות מגורים חדשות/ בנייה ירוקה וכדומה.

אנו מבצעים מדידות וחיזוי קרינה באזורים אורבאניים צפופים, או אזורים עם בנייה דלה כמו גם בריכוזים של אזורי תעשייה, מתקנים פוטו-וולטאים, מבני תעשייה וכדומה.

בדיקות קרינה סטנדרטיות יבצע לקוח פרטי, בכמה מצבים:

 • רוכשי דירות– בדיקת השפעת תשתיות חשמל בסביבת הדירה.
 • בדיקות קרינה במשרד– אנו מבלים שעות רבות במשרד/ מול מחשב/ מכשירי חשמל רבים ושונים. בדיקת קרינה תסייע לדעת היכן למקם עמדות עבודה/ חדר שרתים/ מכשירי חשמל/ תקשורת, כך שהעובדים ייחשפו למינימום קרינה.
 • בדיקות קרינה בבית– תחום בו עלתה המודעות עד מאוד, מסייע לנו לדעת מאיזה מכשירים נפלטת קרינה גבוהה וכיצד להעמיד את הריהוט באופן כזה שלא יהיה סמוך למקום המזיק.

יעוץ קרינה עם חברת דגש

חברת דגש מהווה את הסמן הימני בתחום הקרינה בארץ, אנו מקפידים על סטנדרט גבוה של מקצועיות ומספקים ללקוח שירות מקצועי ומנוסה ביותר, תוך מתן מענה מהיר בכל רחבי הארץ.

חברת דגש אינה חברה ל”בדיקת קרינה”, אלא חברה המעניקה מעטפת מלאה של ליווי וייעוץ, החל משלב התכנון, הנפקת המפרטים וכתבי הכמויות, ועד לפיקוח ולבדיקה הסופית. כאשר מוצע הפתרון לבעיית הקרינה, אנו מלווים את תהליך היישום מתחילתו ועד לסיומו באופן מלא, מיטבי ובטיחותי, מה שחוסך ללקוח עלויות עתידיות עקב תכנון מקצועי ואיכותי.

מקצועיות היא חלק בלתי נפרד מהאני מאמין שלנו, לפיכך, אנו מחזיקים בצוותים מקצועיים גדולים יותר מכל חברה אחרת בארץ, מה שמבטיח מענה מהיר ביותר לקהל לקוחותינו.

סל השירותים שלנו כולל בין היתר:

 • ימי עיון והרצאות מותאמות.

סדרה של ימי עיון לחברות ולגופים שונים בארץ, המותאמים לאופי החברה, כמו למשל: יום עיון לחברות תקשורת בנושא קרינה סלולארית, מתקני שידור וכדומה, יום עיון לחברת חשמל בנושא קרינה ממתקני מתח, שנאים וכדומה.

 • הרצאות ממוקדות למנהלי מעבדות/ מנהלי בטיחות על נושאים נקודתיים החשובים להם/ לעובדים.
 • קורסים מקצועיים.

לקהל הרחב ולקהל מקצועי כמו גם לצבא/ תעשיות ביטחוניות/ מכון התקנים.

 • ייעוץ למשרד להגנת הסביבה ומכון התקנים.

בין לקוחותינו:

חב’ שיכון ובינוי, ב.ס.ר, דונה, תדהר, אפל,  גוגל, אל על, אמדוקס, חיל האויר משרד הביטחון ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *